Awizacja dostawy

Komunikacja wewnętrzna i powiadomienia pracowników są kluczowe dla usprawnienia procesów w magazynach

Wyznaczenie odpowiedzialnego za awizacje dostawy jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania magazynu. Osoba ta odpowiada za kontakt z dostawcami i zapewnienie, że dostawy są odbierane w terminie i zgodnie z zamówieniem. W przypadku braku takiej osoby, procesy logistyczne mogą ulec opóźnieniu lub chaosowi, co może prowadzić do strat finansowych i utraty zaufania klientów.

W każdym magazynie odpowiedzialność za awizację dostawy powinna być wyznaczona na konkretnej osobie. To pozwoli na usprawnienie procesów logistycznych i zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędów. Ale jak wyznaczyć odpowiedzialnego za awizacje dostawy?

Wyznaczenie odpowiedzialnego za awizacje dostawy powinno być uzależnione od struktury organizacyjnej magazynu. W dużych przedsiębiorstwach, gdzie jest wyraźne rozgraniczenie zadań, osoba odpowiedzialna za awizację powinna mieć określone zadania w zakresie logistyki. W mniejszych przedsiębiorstwach, gdzie zadania są bardziej zróżnicowane, należy wyznaczyć osobę, która będzie zajmowała się awizacją dostaw, wraz z innymi obowiązkami.

Ważne, aby odpowiedzialna osoba miała dostęp do systemu VSS.net, dzięki któremu będzie mogła planować dostawy, kontrolować transporty oraz zarządzać oknami czasowymi. Platforma VSS.net pozwala na wysyłanie powiadomień e-mail i SMS do dostawców i przewoźników, co ułatwia i usprawnia proces komunikacji wewnętrznej.

Komunikacja wewnętrzna i powiadomienia pracowników są kluczowe w procesach logistycznych. Dzięki temu, że użytkownicy platformy VSS.net mogą wysyłać i otrzymywać powiadomienia na komputer, tablet i smartfon, mogą być na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi dostaw i transportów. Program przechowuje historię wymiany informacji, co pozwala na łatwe odnalezienie informacji i odpowiedzenie nadawcy na wysłany komunikat.

Podsumowując, wyznaczenie odpowiedzialnego za awizację dostawy jest kluczowe dla usprawnienia procesów logistycznych w magazynie. Dostęp do platformy VSS.net pozwoli na lepszą organizację procesów logistycznych oraz ułatwi komunikację wewnętrzną i powiadomienia pracowników.

Komunikacja wewnętrzna i powiadomienia pracowników są kluczowe dla usprawnienia procesów w magazynach

Awizacja dostawy

Planowe dostarczanie towarów do magazynów znacznie ułatwia nie tyle rozładunek, co usprawnia pracę wszystkich działów danej firmy. Awizacja dostawy za pośrednictwem aplikacji usprawni działanie Twojego zakładu.

Awizowanie dostaw do magazynu

W wieloetapowe planowanie dostawy (awizacja dostawy) zaangażowani są kolejno:

 • pracownicy działów handlowych,
 • logistycy, jak również pracownicy działów spedycji,
 • spedytorzy, a także przewoźnicy,
 • pracownicy magazynu.

Skoro w proces dostawczy zaangażowani są pracownicy praktycznie wszystkich działów, należy zapobiegać pomyłkom lub zbędnym przestojom. O pomyłkę nie trudno w momencie szczegółowego opisywania dostawy. Dzięki systemowi raz wpisany kontrahent zapisze się w bazie danych. Dzięki temu użytkownik zaoszczędzi czas i zminimalizuje ryzyko pomyłki, przy ponownym wpisywaniu danych. To samo tyczy się innych parametrów, które system zapisuje w chmurze. Awizacja dostawy staje się łatwiejsza.

Przewoźnik uzupełnia niezbędne dane awizacyjne w systemie, mając możliwość zmiany tych informacji, nawet do chwili przyjazdu transportu przed bramę zakładu. W ten sposób odciążyć można pracowników działu logistyki, a dostawa odbywa się w czasie rzeczywistym.

Już dziś sprawdź wersję demonstracyjną systemu

System Studio VSS.net rejestruje wizyty, kontroluje ich przebieg i czas, a także koordynuje dostęp do zasobów (doków, parkingów, wag).

Podstawową funkcją systemu awizacyjnego jest definiowanie harmonogramów pracy magazynów i ramp. Rezerwacja wolnego terminu dostawy odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, do której dostęp mają zarówno dostawcy, jak i przewoźnicy.

Definiowanie okien czasowych pozwala rezerwować dogodne terminy rozładunków, a także załadunków towarów. Zarządzanie oknami czasowymi umożliwiają personalizowane kalendarze. Dzięki nim, podgląd na obłożenie pracy w ciągu danego dnia, pozwala uniknąć nadmiaru zleceń w godzinach szczytu.

awizacja dostawy
Zarządzanie oknami czasowymi jest możliwe dzięki rozbudowanym kalendarzom

Zarządzanie oknami czasowymi

Sprawne zarządzanie awizacjami poprzez ustalanie wizyt oraz ich przebiegu. Planowanie, a także kontrolowanie celów oraz przebiegu dostaw, jak również transportu. Utworzenie awizacji odbywa się za pomocą formularza internetowego, albo też aplikacji mobilnej. Zarezerwowanie czasu na załadunek, czy też rozładunek to wybór wolnego miejsca w kalendarzu. Zarządzanie oknami czasowymi upraszcza procesy działu logistycznego, obsługi magazynu oraz przewoźnika. Awizowanie transportu AWIZACJA TRANSPORTU – Zarządzanie awizacjami YMS.

Dla magazynu ważne jest aby przedsiębiorstwo produkcyjne działało bez najmniejszych niepotrzebnych przestojów, a także kolejek. Dlatego aby nie było niepotrzebnych strat wynikających ze złej organizacji dostaw, czasu, jak również pracy spedytorów potrzebne jest systemowe oprogramowanie. Przykładowo program do awizacji dostaw VSS.net firmy SoftwareStudio. Dzięki autorskiemu, profesjonalnie opracowanemu oprogramowaniu, można łatwo, szybko oraz precyzyjnie umówić termin dostawy towarów do magazynów. Program dostępny jest online przez Internet.

Obsługa za pomocą przeglądarki internetowej lub telefon z systemem Android nie sprawiają nikomu problemów. Oprogramowanie jest nie tylko intuicyjne, dobrze przemyślane, ale dostępne nie tylko w wersji polskiej. Kierowcy z innych krajów mogą korzystać z interfejsu dowolnie opracowanego słownika np. wersja angielska, niemiecka, francuska czy rosyjska. Dzięki temu masz pewność że dostawa odbędzie się naprawdę sprawnie i bez zbędnego często wielogodzinnego czekania w długich kolejkach.


SoftwareStudio VSS

Oprogramowanie Awizacje VSS.net to profesjonalne i dopracowane narzędzie do zarządzania awizacjami. Sprawia, że wydajność magazynu jest na najwyższym poziomie. Planowanie okien czasowych nigdy nie było tak łatwe, jak dzięki oprogramowaniu od SoftwareStudio. Jest ono dostępne przez Internet. Gwarantuje to wygodną obsługę systemu z każdej lokalizacji. Wystarczy posiadać urządzenie z zainstalowaną przeglądarką internetową.

Program magazynowy Studio Palety.net. Magazyn palet to idealnie rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które transportują produkty na paletach. W zależności od zapotrzebowania danej linii, umożliwia wydawanie palet w zebranych stosach lub pojedynczo, co znacznie skraca czas prac. W przemyśle i logistyce magazyn palet to urządzenia służące do sztaplowania i magazynowania pustych palet.

Oprogramowanie Awizacja Transportów. W programie StudioSystem dostępna jest funkcjonalność umożliwiająca awizację dostaw do magazynu wraz z ewidencją rezerwacji ramp w magazynie powiązanych z transportem (dostawy i wysyłki) oraz tworzenie harmonogramów dla magazynu i rampy załadunkowej. Moduł programu Awizacja Transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone.

Opcje kalendarzy:

Widok osi czasu;

Podgląd dzienny – prezentuje okna czasowe dla wybranego dnia. Wspiera funkcjonalność „drag & drop”;

Widok tygodniowy – prezentowane dane z całego tygodnia. Obsługuje funkcjonalność przeciągnij i upuść dla zdarzeń w kalendarzu;

Zestawienie tabelaryczne – płaski widok, umożliwiający szybką weryfikację danych kierowców, ciągników i naczep przy wjeździe/wyjeździe z danej lokalizacji;

Widok do dużych ekranów zawieszonych w magazynach, prezentuje aktualny dzień i godzinę zdarzeń;

Przegląd agendy danego tygodnia.

WMS

Magazynowe systemy informatyczne. System WMS służy koordynowaniu prac magazynowych. Magazynowy system informatyczny jest to wysoce wyspecjalizowany system usprawniający kluczowe procesy zachodzące w magazynach. System magazynowy ma duże znaczenie dla operatorów (usługodawców) logistycznych, obsługujących w swoich magazynach i terminalach codziennie dużą liczbę zróżnicowanych przesyłek, pochodzących od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców.

Aplikacja do awizacji. Wymierne efekty optymalizacji kosztów transportów uzyskuje się poprzez właściwe zaplanowanie kolejności obsługi zleceń transportowych. Ważne jest powiązanie zleceń z możliwościami i pracą magazynu. Problemem do rozwiązania jest trasowanie pojazdów z oknami czasowymi.

W przypadku „miękkich” okien czasowych dopuszczalny jest rozładunek po zakończeniu rezerwowanego czasu. W takich wypadkach coraz częściej jednak stosuje się kary umowne. Jest to dopuszczalne, jeżeli winę za opóźnienie pownosi przewoźnik. Aplikacja do awizacji musi jednak uwzględniać także możliwości dostępności bram, ramp czy doków magazynowych. Opóźnienia mogą także wynikać z niewłaściwej obsługi samego magazynu.

Moduły programu

Moduły systemu WMS. System WMS od SoftwareStudio jest złożony z kilku modułów, które odnoszą się bezpośrednio do różnych procesów magazynowych. Opcje programu dotyczą kontrahentów, magazynierów, miejsc paletowych, lokalizacji asortymentu, usług, importu/eksportu kartotek i wielu innych.

Aby przetestować WMS od SoftwareStudio wystarczy skorzystać z DEMO programu, które prezentuje moduły wraz z wprowadzonymi przykładowymi danymi. System jest przejrzysty i składa się ze wszystkich wymaganych przez magazyny modułów. Można je także indywidualnie dopasować do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa oraz do wewnętrznych procedur magazynowych.

RMA oprogramowanie. Oprogramowanie RMA to system, który pozwala na szybkie dodawanie zgłoszeń reklamacyjnych. Zarówno przez klienta (poprzez formularz na stronie internetowej), jak i pracownika. Przy każdej zarejestrowanej reklamacji generuje się kod RMA. Jest to automatycznie stworzony przez system numer, który pozwala na sprawdzanie statusu reklamacji, ale też uzyskania szczegółowych informacji na temat danego zgłoszenia. RMA System to oprogramowanie, które bazuje na solidnych i nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Program do obsługi reklamacji przez Internet.

Terminal

Motorola Symbol MC9090 w magazynie WMS. Terminal Motorola serii MC 9090 to urządzenie przenośne o wyjątkowej odporności zarówno jeżeli chodzi o ciężkie warunki pracy jak i uszkodzenia mechaniczne. Różnego typu głowice skanujące umożliwiają odczytywanie kodów kreskowych, 1D, 2D wykonywanie zdjęć oraz odczyt kodów z dalekiego zasiegu. Duży wyświetlacz zapewnia bardzo dobrą widoczność i czytelność wprowadzanych danych.

  Awizacje VSS.net

 • Awizacja dostaw aplikacja

  Awizacja dostaw – aplikacja

  Oprogramowanie YMS (Yard Management System) w modelu SaaS (Software as a Service) to rodzaj oprogramowania, które jest dostępne za pośrednictwem internetu i korzysta z zasobów sieciowych, zamiast być instalowane na komputerze użytkownika. Bezpieczeństwo takiego oprogramowania jest ważne, ponieważ może ono zawierać ważne dane dotyczące magazynu lub placu składowego, takie jak informacje o towarach, pojazdach lub
 • Oprogramowanie awizacyjne

 • Program do awizacji dostaw

  Program do awizacji dostaw

  Program do awizacji dostaw to oprogramowanie, które umożliwia zarządzanie dostawami towarów. Program taki może być wykorzystywany przez firmy transportowe, spedycyjne, logistyczne oraz przez inne przedsiębiorstwa, które zajmują się dostawami towarów.
 • System zarządzania awizacjami

 • System YMS

  Planowanie transportu online

  Planowanie transportu jest ważne, ponieważ pozwala zorganizować przyjęcie lub wysłanie ładunku oraz zapewnia, że odpowiednie osoby są obecne i gotowe do przyjęcia lub załadunku pojazdu. Awizacja może być wysyłana za pomocą różnych narzędzi, takich jak e-maile, SMS-y lub komunikatory internetowe. W niektórych przypadkach awizacja transportu może być również przekazywana za pośrednictwem systemów Transport Management System
 • Systemy YMS

 • Awizacja

  Awizacja

  Awizacja transportu to proces informowania o planowanym przyjeździe pojazdu transportowego do danego miejsca. Awizacja może być wysyłana przez przewoźnika lub spedytora do odbiorcy lub nadawcy ładunku, aby poinformować o planowanej dacie i godzinie dostawy lub odbioru. Awizacja może być również wykorzystywana do informowania o opóźnieniach lub zmianach w harmonogramie transportu.
 • Zarządzanie oknami czasowymi

 • Program Awizacje VSS.net

  Program Awizacje VSS.net

  Program awizacje VSS.net to narzędzie służące do planowania i koordynowania dostaw i odbiorów towarów w magazynach lub innych miejscach składowania. System taki może być wykorzystywany przez przewoźników i dostawców, a także przez odbiorców towarów, w celu lepszej organizacji procesów dystrybucji i składowania.