+48 533 322 626

Wiele firm logistyczno-produkcyjnych zmaga się z utrudnieniami w zakresie obsługi dostaw. Rozwiązaniem jest system YMS pozwalający na sprawne zarządzanie oknami czasowymi.

Okna czasowe w logistyce zyskują na popularności dzięki możliwości usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw. Są szczególnie wspomagające dla firm, których najczęstszymi utrudnieniami w zarządzaniu obsługą dostaw są:

 • Brak dynamicznej komunikacji z działem logistyki
 • Brak płynnej wymiany informacji na temat dostaw
 • Nieścisłości w przekazie informacji z osobami ponoszącymi odpowiedzialność za weryfikację aut w bramie wjazdowej

Zarządzanie oknami czasowymi polega na określeniu ram czasowych dla konkretnego zlecenia. Można je określić ręcznie lub system wygeneruje długość transferu, w zależności od typu pojazdu czy ilości załadowanych palet.

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę SoftwareStudio zapewnia efektywniejszą współpracę wszystkich działów uczestniczących w łańcuchu dostaw.

zarzadzanie-okna-czasowe

Zarządzanie oknami czasowymi VSS.net

Okna czasowe służą do obsługi punktu, gdzie kończy się proces działań logistyków, a rozpoczyna praca działu magazynu. W tym miejscu spotykają się także kontrahenci i dostawcy. Oprogramowanie Studio VSS.net to system zarządzania awizacjami, czyli rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution), czyli system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowa-niem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu.

Oprogramowanie awizacyjne

Moduł programu Awizacja Transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone. System YMS firmy SoftwareStudio zgodny jest ze standardem HTML5, CSS3 i JQuery. Program do awizacji to rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution), czyli system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu. Moduł programu Awizacja Transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone.

Program daje możliwość zarządzanie magazynem w sytuacji lokowania przyjmowanych towarów w zależności od objętości, wagi, rozmiaru palety, rodzaju lokalizacji. Studio WMS .net to aplikacja przeznaczona jest do ewidencji ilościowo wartościowej w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. Oprogramowanie Studio VSS.net to system zarządzania awizacjami, czyli rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution), czyli system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowa-niem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu. Moduł programu Awizacja Transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone.


Korzyści uzyskiwane przez firmę poprzez możliwość zarządzania oknami czasowymi

Możliwość zarządzania oknami czasowymi pozwala firmie na wydajne awizowanie transportów. Przede wszystkim pozwala osiągnąć:

 • skrócenie czasu odprawy transportu,
 • redukcję kosztów,
 • zarezerwowanie okien czasowych dla transportów do konkretnych centrów dystrybucji,
 • uniknięcie tzw. „wąskich gardeł”,
 • sprawniejsze zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • optymalizację wykorzystania pojazdów.

Okna czasowe pozwalają rezerwować dogodne terminy rozładunków i załadunków, a zarządzanie oknami umożliwiają personalizowane kalendarze. Dzięki nim, podgląd na obłożenie pracy w ciągu danego dnia, pozwala uniknąć nadmiaru transakcji w godzinach szczytu.

System zaproponowany przez SoftwareStudio oferuje kalendarze z możliwością dodawania, edytowania lub usuwania awizacji oraz kontrolowania okien czasowych. Układ kalendarzy dzieli się na podgląd dzienny, tygodniowy lub miesięczny, dzięki którym użytkownik z łatwością zaplanuje kolejne awizacje i ustali długość okien czasowych. Mogą zostać również określone bezpośrednio przez system.

Więcej na temat kalendarzy i okien czasowych przeczytasz tutaj

Dzięki systemowi Studio Awizacje VSS.net, niezależnie od godzin pracy, można kontrolować okna czasowe i bezpośrednio zarezerwować wolny termin przyjazdu. Ponieważ zarządzanie oknami czasowymi z poziomu przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowego z systemem Android pozwala na kontrolę pracy uczestników procesu logistycznego w czasie rzeczywistym.

Okna czasowe

O wdrożeniu systemu planowanie awizacji warto pomyśleć w momencie wzmożonej ilości operacji związanej z dostawami i odbiorami z magazynów. Program magazynowy online działa na urządzeniach za pomocą przeglądarki Internetowej gdyż dostępna jest jako aplikacja na systemie Android. System awizacji dostaw w magazynach wejściowych i wyjściowych pozwala na zewnętrzne awizacje firm (przewoźników/dostawców). Dlatego, że planowanie wizyt (awizacja) wspomaga optymalizację wykorzystania posiadanej infrastruktury (bram i doków) wraz z personelem. Tak więc program do zarządzania magazynem skutecznie wspiera kierownika magazynu w podziale prac w magazynie. Zastosowanie programu system awizacji transportu przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych oraz przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów.

Przetestuj program już dziś → DEMO

Time management

Platforma okna czasowe

Internetowa platforma okna czasowe Program do awizacji transportu wdrażany przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych oraz przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów. DEMO Awizacje VSS.net Awizacja Więcej…
program do awizacji dostaw

Program do awizacji dostaw

Program do awizacji dostaw obejmuje proces magazynowym czyli zestaw czynności wykonywane podczas przepływu towarów przez magazyn. Rozpoczyna się od rozładunku towarów od dostawców zewnętrznych, przez przyjęcie, wydawanie, składowanie i załadunek. Aby ten proces mógł być Więcej…
program-awizacyjny

System YMS

System YMS Nowoczesne oprogramowanie to system YMS, ponieważ jego zadaniem jest automatyzacja procesów planowania załadunków i rozładunków. Planowanie okien czasowych dla załadunku i rozładunku pojazdów pozwala lepiej wykorzystać zasoby przedsiębiorstwa. Minimalizuje się w ten sposób Więcej…
system YMS

Awizacja dostaw – okna czasowe

Działanie oprogramowania usprawniającego i koordynującego dostawy oraz wysyłki z magazynu polega na planowaniu transportu na odpowiednią godzinę. Ewidencjonowanie planów obciążeń bram wjazdowych, doków załadunkowych porządkuje i zmniejsza ryzyko powstawania tzw. „wąskich gardeł”. DEMO Awizacje VSS.net Więcej…
DEMO

  Awizacje VSS.net

 • awizacja dostawy

  Awizacja dostawy

  Planowe dostarczanie towarów do magazynów znacznie ułatwia nie tyle rozładunek, co usprawnia pracę wszystkich działów danej firmy. Awizacja dostawy za pośrednictwem aplikacji usprawni działanie Twojego zakładu. W wieloetapowe planowanie dostawy zaangażowani są kolejno: pracownicy działów handlowych,logistycy i pracownicy działów spedycji,spedytorzy i przewoźnicy,pracownicy magazynu. Skoro w proces dostawczy zaangażowani są pracownicy praktycznie wszystkich działów, należy zapobiegać pomyłkom lub zbędnym.
 • Oprogramowanie awizacyjne

 • awizacja transportu, oprogramowanie dla transportu

  Oprogramowanie dla transportu

  Planowanie i optymalizacja kosztów transportu to jedno z najważniejszych zadań, z którymi zmagają się największe firmy logistyczno-produkcyjne. Dlatego warto zainwestować w oprogramowanie dla transportu, które zapewni lepszą obsługę firm transportowych oraz kierowców. W logistyce na transport średnio przeznacza się jedną czwartą kosztów, dlatego tak ważne jest dokładne zaplanowanie dostawy i dobór odpowiednich środków transportu. Oprogramowanie dla.
 • System awizacyjny

 • awizacja-kierowcy

  Awizacja kierowcy

  Rzeczywisty czas dostawy, szybka rezerwacja wolnego terminu, skuteczne planowanie dostaw. To jedne z zadań, przed którymi stoją największe firmy produkcyjno-logistyczne. Awizacja kierowcy pozwoli rozwiązać ten problem. SoftwareStudio proponuje system awizacyjny, który usprawni komunikację między działem transportu, przewoźnikami i kontrahentami, a działem logistyki i magazynu. System zarządzania w zasięgu ręki Usprawniając komunikację i harmonogram czasu pracy, kierowca za pomocą.
 • platforma do awizacji, zarządzanie awizacjami

  Zarządzanie awizacjami

  O wykorzystaniu programu do zarządzania awizacjami tzw. okna czasowe planuje wiele firm od dłuższego czasu. Rosną wolumeny produkcyjne, co skutkuje zwiększeniem ilości dostaw oraz wysyłek wyrobów gotowych z magazynów, a to wymusza odpowiednie zarządzanie awizacjami. Narastają więc problemy w zarządzaniu pracą magazynów i organizacją czasu ich pracy. Dlatego niezbędnym okazuje się wdrożenie systemowego rozwiązania, które.
 • Zarządzanie oknami czasowymi

 • program-vss-net-awizacja-kierowcy

  Program Awizacje VSS.net

  Program Awizacje VSS.net od SoftwareStudio ma wspierać w przyjęciu transportu na terenie obiektów. O wdrożeniu systemu awizacyjnego warto pomyśleć w momencie wzmożonej ilości operacji związanej z dostawami i odbiorami z magazynów. Ponadto używanie systemu pozwala na przeniesienie części pracy związanej z awizowaniem na podwykonawców (przewoźników). Zapraszamy do zapoznania się materiałem o naszym oprogramowaniu. VSS.net oprogramowanie YMS do.