+48 533 322 626

Dopisanie awizacji jest podstawową czynnością w programie awizacyjnym.

Awizacja transportów przez stronę www, albo też telefon komórkowy z systemem Android.

System rejestruje awizacje, wizyty, kontroluje czas, a także przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram, jak również wag).

Aby rozpocząć proces awizacyjny należy na samym początku stworzyć podstawę – Awizo. Formularz składa się z kilku sekcji, w której znajdują się pola, które należy wypełnić, by móc zapisać nową awizację transportu.

Awizo. Miejsce

Kliknięcie na pozycję Nowy spowoduje pojawienie się sekcja, w której należy wybrać obiekt.

Awizacje obiekt

Wybranie obiektu spowoduje pojawienie się kolejnego panelu, w którym należy wybrać magazyn na terenie obiektu do którego awizujemy transport. Powiązanie pomiędzy obiektem, a magazynem, czyli przypisanie magazynu do obiektu wykonuje się w programie – grupa kartoteki, pozycja magazyn.

Wybór magazynu

Jeśli do danego obiektu przypisana jest więcej niż jedna brama pojawi się panel, w którym należy wybrać bramę przez którą transport ma wjechać na teren obiektu. Jeśli w programie nie ma rozróżnionych bram, system przejdzie automatycznie do kolejnego etapu.

wybór bramy

Awizo

Wybrany obiekt, magazyn, jak również brama będą już uzupełnione w sekcji awizo. Następnym krokiem jest uzupełnienie pozostałych danych w sekcji awizo. Zawartość listy kontrahentów uzupełnia się na podstawie kartoteki kontrahentów.

dopisanie awizacji

W sekcji awizo po wybraniu celu transportu uzupełniamy:

 • kontrahenta;
 • rodzaj awizacji;
 • rodzaj transportu;
 • asortyment;
 • ilość palet;
 • rodzaj palet;
 • daty rozpoczęcia, a także zakończenia awizacji;
 • numer zamówienia SAP.
Awizo

Awizo. Transport

W sekcji transport możliwe jest zaznaczenie punktu transport dostawcy, który automatycznie przypisuje kontrahenta jako przewoźnika. Jeśli tego nie zrobimy wymagane jest wybranie firmy przewozowe. Lista przewoźników składa się z danych kartoteki przewoźników. Pozostałe dane w sekcji transport dotyczą numeru awizacji, danych pojazdu, którym będzie realizowany tranzyt, ajk również kierowcy.

dokument awizacyjny

Ostatnią sekcją jest podsumowanie w którym można wpisać uwagi do awizacji.

Zapis

Gdy już uzupełnione są dane wymagane (pola opisane pogrubioną czcionką), by zapisać należy wybrać przycisk ZAPISZ. Dopisana awizacja spowoduje pojawienie się jej w zestawieniu Awizacje, a także kalendarzach (ogólnym, dla danego obiektu i magazynu)

Awizo kalendarz
Po co time slot management online w logistyce?
Po co time slot management online w logistyce?

Zarządzanie łańcuchem dostaw obejmuje usługi dostawy w celu zaspokojenia potrzeb wysyłkowych. W miarę jak Twoja firma się rozwija, w coraz większym stopniu polegasz na firmach logistycznych. D…

Okna dostawy
Okna dostawy

Dostawa opisywana jest przez swoją datę (data operacji magazynowej z dokumentu przychodu), nazwę, kod przyjmowanego towaru, ilość towaru w dostawie i jego wartość. Domyślnie nazwą dostawy jes…

Czy widziałeś już demo planowanie transportów ?
Czy widziałeś już demo planowanie transportów ?

Zarządzanie przedziałami czasowymi VSS.net umożliwia rezerwowanie oraz przydzielanie okien czasowych. Sprawdź na demo planowanie transportów ! Dlaczego planowanie transportów? …

Oprogramowanie do awizowania transportu
Oprogramowanie do awizowania transportu

Za pomocą kalendarzy awizacji łatwo będziesz mógł zarządzać terminami jakie zarezerwowane są w magazynie. Kalendarz dostępny jest dla kont typu: dostawca; odbiorca; przewoźnik. Czy potrzebuj…

Wdrożenie YMS
Wdrożenie YMS

Program do awizacji od SoftwareStudio umożliwia precyzyjne planowanie okien czasowych, a także zamianę ich kolejności w czasie rzeczywistym w zależności od wielu kwestii, na przykład tego czy d…

DEMO

  Awizacje VSS.net

 • kartoteka kontrahentów

  Kartoteki

  W programach SoftwareStudio wykorzystuje się kartoteki. Są one zbiorem danych, które to wykorzystywane są podczas pracy z programem. Rola Spedycja – dodawanie, edycja, a także anulowanie awizacji, podgląd statusu przewoźników, dodanie załączników do awizacji, praca na kalendarzach, wysyłka powiadomienia e-mail, wysyłka SMS z danymi awizacji do kierowców. Kartoteki Oprogramowanie YMSKartotekiKartoteki. WykorzystanieDopisywanie pozycji kartoteki W podstawowej wersji oprogramowania.
 • Planowanie transportów

  Planowanie transportów

  Sekcja Transport dla magazynu pozwala nam na bezpośrednie dopisanie transportu do wybranego magazynu, wybranej rampy i wybranej godzinie. Oprogramowanie YMSPlanowanie transportówPlanowanie transportów. Usługi magazynowania i transportu towarówPlanowanie transportów. Zamówienia wg rodzaju transportuSystem TMS Planowanie transportów Aby dopisać nową pozycję należy w pierwszej kolejności wybrać magazyn. Po wybraniu magazynu na pulpicie pojawi się tabela czasu pracy przedstawiająca poszczególne godziny.
 • System awizacyjny

 • Status zamiana

  Planowanie i obsługa transportu.

  Odpowiednie realizowanie oraz planowanie dostaw jest podstawowym zadaniem dla firm logistycznych. SoftwareStudio stworzyło program, który pomoże w sprawnym zarządzaniu procesami logistycznymi. Związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt na terenie zakładu – Studio Awizacje VSS.net. Oprogramowanie YMSDodałem awizację. Co dalej?Przydatną funkcjonalnością programu jest wyświetlanie grafików dnia, tygodnia, czy miesiąca w postaci kalendarza. System do awizacji umożliwia planowanie i przypisanie do.
 • system YMS zestawienia i raporty

  Zestawienia i raporty w programie awizacyjnym

  Program Awizacyjny VSS.net umożliwia przegląd danych w postaci zestawień, a także raportów. System YMS zapewnia raportowane, jak również mierzenie czasów. Rejestracja czasów: wjazdu na teren zakładu; podstawienia pod rampę; rozpoczęcia, a także zakończenia odprawy celnej, wyjazd z zakładu. Oprogramowanie YMSInne raporty i zestawienia to:Zestawienia dostępne w programie demo są podzielone na dwie grupyZestawienia. Grupa Raporty zawieraZestawienia.
 • System awizacyjnySystem zarządzania awizacjami

 • Awizacje klienta

  Awizacje klienta. Rola „kontrahent” systemu Awizacje.net

  Wdrożenie systemu awizacyjnego SoftwareStudio jest niezwykle korzystne nie tylko ze względu obsługi awizacji poprzez pracowników. Awizacje.net to system, który pozwala na awizacje klienta, czyli tworzenie awizacji przez kontrahentów, firmy współpracujące i wszystkich klientów, którym zostaną udostępnione odpowiednie uprawnienia. Oprogramowanie YMSAwizacje klienta – rola „kontrahent”Możliwości roli „kontrahent”Awizacje klienta – tworzenie Awizacje klienta – rola „kontrahent” Rola „kontrahent” to.