+48 533 322 626

Dopisanie awizacji jest podstawową czynnością w programie awizacyjnym.

Awizacja transportów przez stronę www lub telefon komórkowy z systemem Android.

System rejestruje awizacje, wizyty, kontroluje czas i przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram i wag).

Aby rozpocząć proces awizacyjny należy na samym początku stworzyć podstawę – Awizo. Formularz składa się z kilku sekcji w której znajdują się pola, które należy wypełnić, by móc zapisać nową awizację transportu.

Miejsce

Kliknięcie na pozycję Nowy spowoduje pojawienie się sekcja w której należy wybrać obiekt.

Awizacje obiekt

Wybranie obiektu spowoduje pojawienie się kolejnego panelu, w którym należy wybrać magazyn na terenie obiektu do którego awizujemy transport. Powiązanie pomiędzy obiektem, a magazynem, czyli przypisanie magazynu do obiektu jest wykonane w programie – grupa kartoteki, pozycja magazyn.

Wybór magazynu

Jeśli do danego obiektu przypisana jest więcej niż jedna brama pojawi się panel, w którym należy wybrać bramę przez którą transport ma wjechać na teren obiektu. Jeśli w programie nie ma rozróżnionych bram, system przejdzie automatycznie do kolejnego etapu.

wybór bramy

Awizo

Wybrany obiekt, magazyn oraz brama będą już uzupełnione w sekcji awizo. Następnym krokiem jest uzupełnienie pozostałych danych w sekcji awizo. Zawartość listy kontrahentów jest uzupełniana na podstawie kartoteki kontrahentów.

dopisanie awizacji

W sekcji awizo po wybraniu celu transportu uzupełniamy:

 • kontrahenta;
 • rodzaj awizacji;
 • rodzaj transportu;
 • asortyment;
 • ilość palet;
 • rodzaj palet;
 • daty rozpoczęcia oraz zakończenia awizacji;
 • numer zamówienia SAP.
Awizo

Transport

W sekcji transport możliwe jest zaznaczenie punktu transport dostawcy, który automatycznie przypisuje kontrahenta jako przewoźnika. Jeśli tego nie zrobimy wymagane jest wybranie firmy przewozowe. Lista przewoźników jest złożona z danych kartoteki przewoźników. Pozostałe dane w sekcji transport dotyczą numeru awizacji, danych pojazdu, którym będzie realizowany tranzyt oraz kierowcy.

dokument awizacyjny

Ostatnią sekcją jest podsumowanie w którym można wpisać uwagi do awizacji.

Zapis

Gdy już uzupełnione są dane wymagane (pola opisane pogrubioną czcionką), by zapisać należy wybrać przycisk ZAPISZ. Dopisana awizacja spowoduje pojawienie się jej w zestawieniu Awizacje oraz kalendarzach (ogólnym, dla danego obiektu i magazynu)

Awizo kalendarz
DEMO

  Awizacje VSS.net

 • kartoteka kontrahentów

  Kartoteki

  W programach SoftwareStudio wykorzystywane są kartoteki. Kartoteki są zbiorem danych, które wykorzystywane są podczas pracy z programem. Rola Spedycja – dodawanie, edycja i anulowanie awizacji, podgląd statusu przewoźników, dodanie załączników do awizacji, praca na kalendarzach, wysyłka powiadomienia e-mail, wysyłka SMS z danymi awizacji do kierowców. W podstawowej wersji oprogramowania grupa kartoteki jest podzielona na: kontrahentów;przewoźników;asortyment;obiekty;bramy;kalendarze;skorowidze;magazyny. Kartoteki KONTRAHENTÓW – zawiera.
 • Awizacje - rola dział transportu

  Role programowe

  Program ma wspomóc pracowników firmy. Dlatego też w naszym rozwiązaniu proponujemy podział programu na role programowe. Tak by każdy z użytkowników miał dostęp do określonych zasobów czyli posiada do dyspozycji informacje oraz funkcje odpowiednie dla jego zakresu pracy. W wersji demo programu Awizacje VSS.net rozróżniamy 4 role programowe: Dział transportu; Kontrahent; Brama; Magazyn. DZIAŁ TRANSPORTU Wydzielona rola.
 • Status - zmiana statusu

  Statusy w programie awizacyjnym

  Każda awizacja w programie od SoftwareStudio ma przypisany pewien status. Ale po co? Można stwierdzić, że status odzwierciedla stopień realizacji awizacji. Aby określić ją jako zrealizowaną musi ona mieć status zakończony. Statusy awizacji w programie demonstracyjnym: Oczekujące na potwierdzenie;Oczekujące na wjazd;Magazyn;Brama wyjazd; Zakończone. Jak zmieniane są statusy? Zapisanej awizacji przydzielony jest status „oczekująca na potwierdzenie” . W tym momencie.
 • Oprogramowanie awizacyjne

 • kalendarz awizacja

  Oprogramowanie awizacji transportu do magazynów

  Awizacja w transporcie wdrażana jest w przedsiębiorstwach, których priorytetem jest zapewnienie lepszej obsługi firm transportowych. Program do awizacji to rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution). Jest to system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu. System awizacji dostaw w magazynach wejściowych i wyjściowych pozwala na zewnętrzne.
 • System awizacyjny

 • Status zamiana

  Planowanie i obsługa transportu.

  Odpowiednie realizowanie oraz planowanie dostaw jest podstawowym zadaniem dla firm logistycznych. SoftwareStudio stworzyło program, który pomoże w sprawnym zarządzaniu procesami logistycznymi. Związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt na terenie zakładu – Studio Awizacje VSS.net. System do awizacji umożliwia przypisanie do awizacji załączników, zdjęć, korespondencji mailowej i innych dokumentów. Towary muszą być przywożone oraz pobierane z magazynów dzięki opracowanemu grafikowi.