+48 533 322 626

Program ma wspomóc pracowników firmy. Dlatego też w naszym rozwiązaniu proponujemy podział programu na role programowe.

Tak by każdy z użytkowników miał dostęp do określonych zasobów czyli posiada do dyspozycji informacje oraz funkcje odpowiednie dla jego zakresu pracy.

W wersji demo programu Awizacje VSS.net rozróżniamy 4 rodzaje użytkowników (rola programowa): Dział transportu; Kontrahent; Brama; Magazyn.

DZIAŁ TRANSPORTU

Awizacje - rola dział transportu

Wydzielona rola dla działu transportu podaje informacje związane z awizacjami na każdym z etapów jej przeprowadzania, kartoteki kontrahentów, przewoźników, czy też asortymentów oraz dostęp do zestawień i raportów pozwalających ocenić efektywność pracy w magazynie.

BRAMA

 • Formularz wejścia na z zakład;

 • Dokument nieawizowanego wjazdu na zakład;

 • Kalendarz z awizacjami dla bramy w danym zakładzie produkcyjnym;

 • Zestawienie transportów oczekujących na wjazd;

 • Zestawienia historyczne gości oraz wjazdów nieawizowanych.

Rola programowa, KONTRAHENT

Rola dla kontrahentów umożliwia wystawienie nowej awizacji transportu. Różnica pomiędzy formularzem w tej roli a tym umieszczonym w roli transport jest brak możliwości wybrania kontrahenta. Jest on narzucony automatycznie zgodnie danymi kontrahenta do którego przypisany jest użytkownik programu.
Tak jak awizo w tej roli jest wystawione wyłącznie na kontrahenta danego użytkownika, tak ma on dostęp do awizacji z nim powiązanych – oczekujących na potwierdzenie i historycznych.

awizacje - rola kontrahent

Rola programowa. MAGAZYN

Tak jak wcześniej wspomniana rola brama, ta została wydzielona dla pracowników jednego z etapów obsługi transportu. Dzięki tej roli, jej użytkownicy mają wydzielone informacje o transportach które są na terenie obiektu i mają zostać podstawione do doku hali magazynowej.
W roli tej dostępne są pozycje wyświetlające:

 • Kalendarz awizacji zaplanowanych na dziś.rola programowa Kalendarz awizacji zaplanowanych na dziś.
 • Terminarz awizacji będących na terenie zakładu.
 • Zestawienie awizacji dla danego magazynu do którego przypisany jest użytkownik.
 • Obłożenie ramp.
awizacje - rola magazyn

Podział programu na role choćby w taki sposób jak w wersji demo ma na celu udostępnienie funkcji użytkownikom które są im niezbędne do pracy. Nie każdy pracownik potrzebuje funkcjonalności np. wyświetlanie zestawień oraz raportów. Innym celem jest uporządkowanie informacji, bo dzięki ich wyselekcjonowaniu dla każdej roli ograniczamy możliwość wystąpienia pomyłki. Przykład :realizacja w programie przez pracowników magazynu awizacji której transport w rzeczywistości nie znajduje się na terenie obiektu.

Rola programowa. Awizacje dostaw do magazynu

Dzięki oprogramowaniu Studio VSS.net, użytkownik zapewnia skuteczne awizacje dostaw w zakładzie produkcyjnym. Ponadto rejestracja awizacji czy wizyty, kontrola czasu i ich przebiegu usprawnia zarządzanie pracami magazynowymi. Awizacje dostaw, administrowane z poziomu aplikacji, znacznie zwiększają wydajność wielu przedsiębiorstw logistycznych. To właśnie z ich poziomu użytkownik może zarządzać oknami czasowymi, koordynować dostęp do zdefiniowanych zasobów oraz gromadzić pełną dokumentację wizyt na terenie zakładu.

Awizacje dostaw do magazynu
Awizacje dostaw do magazynu
Platforma awizacyjna

Aplikacja okna czasowe

SoftwareStudio oferuje aplikację okna czasowe, czyli oprogramowanie automatyzujące procesy planowania załadunków i rozładunków. Za rejestrację awiza w systemie jest odpowiedzialny klient, a nie pracownik magazynu. Klienci rejestrują przyjazdy, moga informować online o zdarzeniach uniemożliwiających im terminowe dotarcie do magazynu. Informacje takie jak przewidywane opóźnienia mogą być przekazywane poprzez systemy monitoringu GPS. Prawie każde auto dostawcze posiada taki system. W sytuacji, gdy system nawigacji GPS określa pozycję, przekazuje dane auta do aplikacji VSS.net. Program na podstawie szacunków związanych z odległością od zakładu może automatycznie informować o możliwych opóźnieniach i sugerować nowe czasy.

Awizacja kierowcy

Awizacja kierowcy

W momencie wzmożonego przepływu pojazdów na terenie zakładu produkcyjnego, awizacja kierowcy umożliwia szybką kontrolę danych przewoźnika, identyfikację pojazdu oraz określa czas załadunku lub rozładunku towaru. System przeznaczony do awizacji kierowcy pozwala nie tylko zredukować czas wizyty, ale także zwiększa bezpieczeństwo na terenie magazynu. Sam kierowca może utworzyć wjazd/transport nieawizowany, podając wszystkie niezbędne dane, w tym: rodzaj zdarzenia, kontrahenta, nazwę firmy, rodzaj transportu czy ilość palet z asortymentem. Ponadto może dokładnie określić do kogo się kieruje oraz w jakiej sprawie, podając swoje imię, nazwisko i dokument tożsamości.

W transporcie zoptymalizuje ona rzeczywisty czas załadunków i rozładunków towarów. Stanowi ona kluczowy czynnik zarówno dla przewoźnika, jak i pracowników działu logistyki i magazynu. Użytkowanie systemu przeznaczonego do awizacji w transporcie pozwala przenieść część pracy związanej z awizowaniem na przewoźników. Ponadto usprawnia harmonogramowanie wizyt i ruchu na terenie zakładu. Awizacja transportów odbywa się bezpośrednio przez przeglądarkę internetową lub telefon komórkowy z systemem Android. Pozwala to na powiadomienia o zmianie terminów przez maila lub SMSa, także bezpośrednio przez kierowcę.

Dzięki oprogramowaniu Studio VSS.net, użytkownik zapewnia skuteczne awizacje dostaw w zakładzie produkcyjnym. Ponadto rejestracja awizacji czy wizyty, kontrola czasu i ich przebiegu usprawnia zarządzanie pracami magazynowymi. Awizacje dostaw, administrowane z poziomu aplikacji, znacznie zwiększają wydajność wielu przedsiębiorstw logistycznych. To właśnie z ich poziomu użytkownik może zarządzać oknami czasowymi, koordynować dostęp do zdefiniowanych zasobów oraz gromadzić pełną dokumentację wizyt na terenie zakładu.

Time slot management online
Po co time slot management online w logistyce?

Zarządzanie łańcuchem dostaw obejmuje usługi dostawy w celu zaspokojenia potrzeb wysyłkowych. W miarę jak Twoja firma się rozwija, w coraz większym stopniu polegasz na firmach logistycznych. Dowiedz s…

Aplikacja okna czasowe
Okna dostawy

Dostawa opisywana jest przez swoją datę (data operacji magazynowej z dokumentu przychodu), nazwę, kod przyjmowanego towaru, ilość towaru w dostawie i jego wartość. Domyślnie nazwą dostawy jest numer w…

Planowanie transportów
Czy widziałeś już demo planowanie transportów ?

Zarządzanie przedziałami czasowymi VSS.net umożliwia rezerwowanie oraz przydzielanie okien czasowych. Sprawdź na demo planowanie transportów ! DEMO Awizacje VSS.net Jak przekonać dostawców do awizacji…

Oprogramowanie do awizowania transportu
Oprogramowanie do awizowania transportu

Za pomocą kalendarzy awizacji łatwo będziesz mógł zarządzać terminami jakie zarezerwowane są w magazynie. Kalendarz dostępny jest dla kont typu: dostawca; odbiorca; przewoźnik. Czy potrzebujesz oprogr…

Wdrożenie YMS
Wdrożenie YMS

Program do awizacji od SoftwareStudio umożliwia precyzyjne planowanie okien czasowych, a także zamianę ich kolejności w czasie rzeczywistym w zależności od wielu kwestii, na przykład tego czy dostawy …

DEMO

  Awizacje VSS.net

 • Jak zmusić dostawców do awizacji

  Jak przekonać dostawców do awizacji ?

  W momencie wzmożonego przepływu pojazdów na terenie zakładu produkcyjnego, awizacja kierowcy umożliwia szybką kontrolę danych przewoźnika, identyfikację pojazdu oraz określa czas załadunku lub rozładunku towaru. System przeznaczony do awizacji kierowcy pozwala nie tylko zredukować czas wizyty, ale także zwiększa bezpieczeństwo na terenie magazynu. Sam kierowca może utworzyć wjazd/transport nieawizowany, podając wszystkie niezbędne dane, w tym:.
 • Statusy

  Statusy w programie awizacyjnym

  Każda awizacja w programie od SoftwareStudio ma przypisany pewien status. Ale po co? Można stwierdzić, że status odzwierciedla stopień realizacji awizacji. Aby określić ją jako zrealizowaną musi ona mieć status zakończony. Oprogramowanie YMS DZIAŁ TRANSPORTUBRAMARola programowa, KONTRAHENTRola programowa. MAGAZYNAplikacja okna czasoweAwizacja kierowcyAwizacja w transporcieAwizacje dostaw do magazynu Statusy awizacji w programie awizacyjnym Statusy awizacji w programie demonstracyjnym: Oczekujące na.
 • Oprogramowanie awizacyjne

 • awizacja transportu, oprogramowanie dla transportu

  Oprogramowanie dla transportu

  Planowanie, jak również optymalizacja kosztów transportu to jedno z najważniejszych zadań, z którymi zmagają się największe firmy logistyczno-produkcyjne. Dlatego warto zainwestować w oprogramowanie dla transportu, które zapewni lepszą obsługę firm transportowych oraz kierowców. Oprogramowanie YMS DZIAŁ TRANSPORTUBRAMARola programowa, KONTRAHENTRola programowa. MAGAZYNAplikacja okna czasoweAwizacja kierowcyAwizacja w transporcieAwizacje dostaw do magazynu W logistyce na transport średnio przeznacza się jedną czwartą.
 • System awizacyjny

 • awizacja w transporcie

  Awizacja w transporcie

  Oprogramowanie YMS DZIAŁ TRANSPORTUBRAMARola programowa, KONTRAHENTRola programowa. MAGAZYNAplikacja okna czasoweAwizacja kierowcyAwizacja w transporcieAwizacje dostaw do magazynu Transport zewnętrzny jest integralną częścią systemu logistycznego, ponieważ stanowi główne ogniwo przepływu dostaw towarów. Aby udoskonalić transfer między zakładami, należy bliżej przyjrzeć się systemowi awizacji w transporcie. Rozpatrując transport w pełnym wymiarze, występuje on we wszystkich ogniwach zarządzania logistycznego: pozyskanie surowców do.
 • System awizacyjnySystem zarządzania awizacjami

 • Awizacje klienta

  Awizacje klienta. Rola „kontrahent” systemu Awizacje.net

  Wdrożenie systemu awizacyjnego SoftwareStudio jest niezwykle korzystne nie tylko ze względu obsługi awizacji poprzez pracowników. Awizacje.net to system, który pozwala na awizacje klienta, czyli tworzenie awizacji przez kontrahentów, firmy współpracujące i wszystkich klientów, którym zostaną udostępnione odpowiednie uprawnienia. Oprogramowanie YMS DZIAŁ TRANSPORTUBRAMARola programowa, KONTRAHENTRola programowa. MAGAZYNAplikacja okna czasoweAwizacja kierowcyAwizacja w transporcieAwizacje dostaw do magazynu Awizacje klienta –.