+48 533 322 626

Odpowiednie realizowanie oraz planowanie dostaw jest podstawowym zadaniem dla firm logistycznych.

SoftwareStudio stworzyło program, który pomoże w sprawnym zarządzaniu procesami logistycznymi.

Związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt na terenie zakładu – Studio Awizacje VSS.net.

Table Of Contents

System do awizacji umożliwia planowanie i przypisanie do awizacji załączników, zdjęć, korespondencji mailowej i innych dokumentów.

Towary trzeba przywozić, a także pobierać z magazynów dzięki opracowanemu grafikowi ruchu.

Po przyciśnięciu „Nowe” wyświetli się formularz, w którym użytkownik wybiera rodzaj awizacji (Dostawa/Wysyłka), kontrahenta, rodzaj transportu oraz asortyment, którego dotyczy to awizo.

System Awizacji Transportu

Ponadto, podajemy ilość palet (jeśli z listy rodzaj transportu wybrano auto lub kontener), a także ich rodzaj. Wymagane się podania daty przyjazdu transportu, a program dostosuje czas wyjazdu np. dla kontenera przypisuje się 3 godziny zajęcia rampy (ramy czasowe są przykładowe).

Program nasz charakteryzuje się przejrzystością oraz łatwością obsługi.

Aby dodać planowaną awizację wystarczy wypełnić formularz.

Oczywiście czas ten można modyfikować, jeśli przewidziany i wymagany czas załadunku/rozładunku jest inny. Z listy wybieramy magazyn, w którym będzie odbywać się opisywana czynność. W następnym kroku użytkownik wybiera przewoźnika z sekcji Transport i zapisuje awizacje.

Status zamiana

Dodałem awizację. Co dalej?

Po zapisaniu awizacji należy potwierdzić transport, poprzez użycie polecenia Status w rejestrze Awizacje. Potwierdzone awizo wyświetli się z nadanym numerem porządkowym w tabeli „Oczekujące Brama”. Tabela wyświetla podstawowe dane, między innymi:

 • rodzaj awizacji (kolumna kat.),
 • czas, kiedy transport ten można wpuszczać na teren magazynu,
 • czas kiedy powinien wyjechać,
 • kto jest przewoźnikiem,
 • kto jest kontrahentem,
 • co powinno znajdować się w danym transporcie.

Inaczej ujmując, w tabeli zbiera się najważniejsze dane awizacji.

Po wybraniu polecenia status, wyświetlone zostanie okno, w którym potwierdzamy aktualną czynność. W tym wypadku jest to przycisk „Wjazd”. Spowoduje to przeniesienie pozycji do rejestru „Magazyn”. W rejestrze „Magazyn” użytkownik może przez polecenie status poinformować o zwolnieniu rampy, awizacja zostanie przeniesiona do rejestru „Wyjazd”.

Kolejnym krokiem w realizacji awizacji jest potwierdzenie wyjazdu transportu z terenu magazynu. Dodatkową funkcjonalnością programu Studio Awizacje VSS.net jest możliwość informowania kontrahenta o statusie poprzez SMS oraz e-mail na każdym etapie awizacji. Zrealizowana awizacja wyświetla się w rejestrze „Historia”. W tym rejestrze znajduje się zestawienie wszystkich operacji w magazynie związanych z transportem.

Przydatną funkcjonalnością programu jest wyświetlanie grafików dnia, tygodnia, czy miesiąca w postaci kalendarza.

Studio Awizacje VSS.net, umożliwiając organizację i zarządzanie dostawami oraz wysyłkami z firm logistycznych i produkcyjnych pozwala na lepszą organizację dostaw, jaki i rozplanowanie ruchu na terenie zakładu. Aby lepiej poznać program zapraszamy do sprawdzenia ogólnodostępnej wersji demonstracyjnej, która znajduje się pod adresem:Planowanie awizacji

Planowanie awizacji

O wdrożeniu systemu planowania awizacji warto pomyśleć w momencie wzmożonej ilości operacji związanej z dostawami oraz odbiorami z magazynów. W transporcie zoptymalizuje rzeczywisty czas załadunków, a także rozładunków towarów. Stanowi ona kluczowy czynnik zarówno dla Więcej…
yard management system

Platforma awizacyjna

Oprogramowanie przeznaczone jest do: planowanie transportów za pomocą harmonogramów on-line; zarządzanie zleceniami transportowymi w systemie YMS; monitorowanie terminowości za pomocą kalendarzy; kontrola zgodności osób i pojazdów; identyfikacja automatyczna pojazdów za pomocą kamer i odczyt tablic rejestracyjnych; aplikacja dla Więcej…
System zarządzania awizacjami

Organizacja transportu. Program Awizacyjny VSS.net

Oprogramowanie SoftwareStudio VSS.net jest systemem zaprojektowanym w taki sposób, aby organizacja transportu magazynowego przebiegała sprawnie i powalała na obsługę większej liczby transportów poprzez odpowiednie zaplanowanie ich w czasie. DEMO Awizacje VSS.net Awizacje transportu System do Więcej…
platforma do awizacji VSS.net

VSS.net

Nowoczesne oprogramowanie awizacyjne to VSS.net. Ponieważ jego zadaniem jest automatyzacja procesów planowania załadunków i rozładunków i zapewnia dostęp Online. System składa się z platformy internetowej i aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android lub iOS Więcej…

DEMO

  Awizacje VSS.net

 • Kalendarz

  Awizacje transportu

  System do awizacji VSS.net to rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution) zwanego także YMS (Yard Management System). Table Of Contents Czyli system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu. Awizacja transportów realizowana za pomocą nowoczesnego oprogramowania pozwala na szybką, łatwą i precyzyjną informację. Czyli rozwiązanie od SoftwareStudio ma możliwość.
 • Awizacje - rola dział transportu

  Role programowe

  Program ma wspomóc pracowników firmy. Dlatego też w naszym rozwiązaniu proponujemy podział programu na role programowe. Tak by każdy z użytkowników miał dostęp do określonych zasobów czyli posiada do dyspozycji informacje oraz funkcje odpowiednie dla jego zakresu pracy. Table Of Contents W wersji demo programu Awizacje VSS.net rozróżniamy 4 rodzaje użytkowników (rola programowa): Dział transportu; Kontrahent; Brama;.
 • Statusy

  Statusy w programie awizacyjnym

  Każda awizacja w programie od SoftwareStudio ma przypisany pewien status. Ale po co? Można stwierdzić, że status odzwierciedla stopień realizacji awizacji. Aby określić ją jako zrealizowaną musi ona mieć status zakończony. Table Of Contents Statusy awizacji w programie awizacyjnym Statusy awizacji w programie demonstracyjnym: Oczekujące na potwierdzenie;Oczekujące na wjazd;Magazyn;Brama wyjazd; Zakończone. Jak zmieniane są statusy? Zapisanej awizacji przydzielony jest status.
 • Oprogramowanie awizacyjne

 • Awizacje obiekt

  Awizo. Dopisanie awizacji

  Dopisanie awizacji jest podstawową czynnością w programie awizacyjnym. Awizacja transportów przez stronę www, albo też telefon komórkowy z systemem Android. System rejestruje awizacje, wizyty, kontroluje czas, a także przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram, jak również wag). Table Of Contents Aby rozpocząć proces awizacyjny należy na samym początku stworzyć podstawę – Awizo. Formularz składa się z.
 • Platforma do awizacji

 • oprogramowania

  Zalety oprogramowania SoftwareStudio

  Studio Awizacje VSS.net, są wynikiem stosowania nowoczesnych technologii, które pozwalają na spersonalizowanie bezpiecznego, a także intuicyjnego systemu. System awizacyjny zapewnia posiadanie jednego miejsca, w którym wszyscy zainteresowani mają wgląd do stanu dostaw. Jak również wysyłek – na najbliższą przyszłość i historycznych zdarzeń. Table Of Contents Zalety oprogramowania do awizacji transportu Bezpieczeństwo Standardem jest szyfrowanie danych za pomocą protokołów SSL,.