System do awizacji VSS.net to rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution) zwanego także YMS (Yard Management System).

Czyli system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu.

Awizacja transportów realizowana za pomocą nowoczesnego oprogramowania pozwala na szybką, łatwą i precyzyjną informację. Czyli rozwiązanie od SoftwareStudio ma możliwość przekazania informacji kto, kiedy i dlaczego będzie realizować transport na terenie zakładu / magazynu.

System awizacje VSS.net umożliwia rejestracje awizacji, wizyt, kontroluje czas i przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram i wag). Program Studio VSS.net to obsługa przez przeglądarkę Internetową oraz aplikację mobilną na telefony z systemem Android. Program Awizacje VSS.net pozwala na:

 • Definiowanie okien czasowych i obliczanie czasów na podstawie ilości palet w dostawie;
 • Awizacje transportów przez stronę www lub telefon komórkowy z systemem Android;
 • Kontrola i weryfikacja awizacji przez dział logistyki;
 • Powiadomienia o zmianie terminów przez mail lub SMS kontrahenta, firmę transportową lub bezpośrednio kierowcę;
 • Weryfikacja transportu na bramie, gdzie prowadzona jest ewidencja i kontrola pojazdów (wjazd – wyjazd) wraz z możliwością ważenia auta;
 • Dostęp do bieżących transportów bezpośrednio w magazynie;
 • Kalendarze oraz oś czasu;
 • Blokowanie okienek czasowych, odwołanie lub zmiana terminu;
 • Pełna historia + dokumentacja fotograficzna;
 • Obsługa wielu oddziałów (zakładów), bram na wspólnej bazie danych;
 • Możliwość integracji z system ERP np. SAP, systemem WMS itp.;
 • Wersje wielojęzyczne dla kierowców;
 • Ewidencja dostaw nieawizowanych np. firmy kurierskie;
 • Raporty i analizy.

Wdrożenie systemu awizacji

Zastosowanie programu Studio VSS.net przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych, i kierowców. Program VSS.net przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów.

Dzięki oprogramowaniu służącemu do awizacji transportu przebywanie na terenie zakładu jest dokładnie rejestrowane, system prowadzi ewidencję wszystkich kierowców, osób towarzyszących i innych gości odwiedzających przedsiębiorstwo. Na podstawie zapisanych informacji ochrona obiektów ma na bieżąco informację kto, kiedy i jak długo przebywał na określonym terenie, a w sytuacjach kryzysowych mamy kontrolę i wiedzę kto w danym momencie znajduje na terenie zakładu.

O wdrożeniu systemu awizacji Studio VSS.net warto pomyśleć w momencie wzmożonej ilości operacji związanej z dostawami i odbiorami z magazynów.

W jakim celu wdrażamy system awizacji?

Planowanie wizyt (awizacja) wspomaga optymalizację wykorzystania posiadanej infrastruktury (bram i doków) wraz z personelem. Na podstawie zapisanych informacji dział logistyki lub transportu uzyskuje narzędzia analityczne za pomocą których, można przeprowadzać oceny firm transportowych związanych z terminowością, a także monitorować czasy załadunków oraz rozładunków realizowanych przez obsługę magazynu.

Awizacja przez telefon

Za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie z systemem Android firma transportowa lub kierowca może zgłosić awizację oraz sprawdzić i zmienić jej status.
Dane dotyczące awizacji są przekazywane i dostępne OnLine, w czasie rzeczywistym przez całą dobę.
Przewoźnik i/lub kierowca otrzymują powiadomienie w przypadku anulowania(odmowy, braku akceptacji), czy zmiany terminu przez dział logistyki zaawizowanego transportu. Powiadomienia mogą być wysyłane wiadomością e-mail lub SMS.

Kalendarze

DEMO

  Awizacje VSS.net

 • Jak zmusić dostawców do awizacji

  Jak przekonać dostawców do awizacji ?

  W momencie wzmożonego przepływu pojazdów na terenie zakładu produkcyjnego, awizacja kierowcy umożliwia szybką kontrolę danych przewoźnika, identyfikację pojazdu oraz określa czas załadunku lub rozładunku towaru. System przeznaczony do awizacji kierowcy pozwala nie tylko zredukować czas wizyty, ale także zwiększa bezpieczeństwo na terenie magazynu. Sam kierowca może utworzyć wjazd/transport nieawizowany, podając wszystkie niezbędne dane, w tym:.
 • Program do awizacji dostaw

  Program do awizacji dostaw

  Program do awizacji dostaw obejmuje proces magazynowym czyli zestaw czynności wykonywane podczas przepływu towarów przez magazyn. Rozpoczyna się od rozładunku towarów od dostawców zewnętrznych, przez przyjęcie, wydawanie, składowanie i załadunek. Aby ten proces mógł być poprawnie realizowany należy zapewnić, oprócz warunków organizacyjnych, także warunki technologiczne. Te warto zacząć wdrażać do usprawnienia.
 • Platforma do awizacji

 • oprogramowania

  Zalety oprogramowania SoftwareStudio

  Zalety oprogramowania do awizacji transportu Studio Awizacje VSS.net, są wynikiem stosowania nowoczesnych technologii, które pozwalają na spersonalizowanie bezpiecznego, a także intuicyjnego systemu. System awizacyjny zapewnia posiadanie jednego miejsca, w którym wszyscy zainteresowani mają wgląd do stanu dostaw. Jak również wysyłek – na najbliższą przyszłość i historycznych zdarzeń. Bezpieczeństwo Standardem jest szyfrowanie danych za pomocą protokołów SSL, ponadto oprogramowanie.
 • System awizacyjny

 • awizacja-kierowcy

  Awizacja kierowcy

  Rzeczywisty czas dostawy, szybka rezerwacja wolnego terminu, a także skuteczne planowanie dostaw. To jedne z zadań, przed którymi stoją największe firmy produkcyjno-logistyczne. Awizacja kierowcy pozwoli rozwiązać ten problem. SoftwareStudio proponuje system awizacyjny, który usprawni komunikację między działem transportu, przewoźnikami, a także kontrahentami, a działem logistyki i magazynu. Awizacja kierowcyRzeczywisty czas dostawy, szybka rezerwacja wolnego terminu, a także.
 • System zarządzania awizacjami

 • kartoteka kontrahentów

  Co daje nam Studio Awizacje VSS.net?

  System YMS od SoftwareStudio odpowiada za zarządzanie awizacjami, ewidencję rezerwacji ramp, które są powiązane  z transportem. Ponadto zajmuje się tworzeniem harmonogramów transportów, wizyt i ruchu na terenie zakładu. Studio Awizacje VSS.net jest programem typu Vehicle Scheduler Solution (określanym także Yard Management System). System Awizacje VSS.net rejestruje wszystkie wizyty, kontroluje ich cel, czas i przebieg oraz koordynuje dostęp do zasobów.