Time Slot Management System

Spis treści Time Slot Management System

Time slot management system

System zarządzania oknami czasowymi (Time Slot Management System) jest narzędziem wykorzystywanym w operacjach magazynowych i dystrybucyjnych do planowania wykorzystania zasobów oraz optymalizacji przechowywania i przemieszczania towarów.

Systemy zarządzania oknami czasowymi służą do śledzenia i planowania wykorzystania zasobów, optymalizacji przechowywania i przemieszczania towarów oraz minimalizowania odpadów i kosztów związanych z transportem i magazynowaniem.

Kolejki samochodów w punktach załadunku / rozładunku.

Ponieważ kierowcy i ich menadżerowie nie wiedzą, ile ciężarówek czeka w punktach załadunku / rozładunku. Często deklarowane są czasy przyjazdu (np. Poniedziałek – rano, wtorek – w południ, środa wieczorem). W efekcie powstają kolejki ciężarówek przed magazynem. Trudna jest kontrola zmiennych przepływów bez rozwiązania jakim jest Time Slot Management System.

System zarządzania oknami czasowymi to system, który pomaga kontrolować rozkład szczelin czasowych dla różnych zadań w magazynie. Przydzielając zadania do różnych przedziałów czasowych, system może przyczynić się do poprawy ogólnej wydajności magazynu. Ponadto system może również pomóc zmniejszyć ryzyko błędów i poprawić dokładność operacji magazynowych.

Co to jest TSMS?

W logistyce skrót TSMS (Time Slot Management System) oznacza informatyczny system zarządzania oknami czasowymi. Jest to rezerwacja zasobów i przedziału czasowego dla dostaw i wysyłek z magazynu.

Brak aktualnych informacji na temat faktycznego czasu przybycia transportu

Firma nie posiada aktualnych informacji na temat faktycznego czasu przybycia kierowcy do miejsca załadunku / rozładunku. Brak jest także numerów rejestracyjnych ciężarówek. Ponieważ informacje te nie są dostarczane wcześniej lub są podawane tylko w dniu realizacji transportu, magazyn nie może wcześniej zaplanować niezbędnej ilości produktów na rampie oraz zasobów ludzkich wymaganych do załadunku / rozładunku samochodów.

Programy do zarządzania oknami czasowymi mają na celu pomóc użytkownikom w planowaniu i śledzeniu ich wykorzystania. Narzędzia te mogą być używane do planowania spotkań, śledzenia terminów projektów, a nawet monitorowania czasu wolnego pracowników. Wiele programów do zarządzania przedziałami czasowymi zawiera funkcje, takie jak przypomnienia e-mail i przypomnienia tekstowe, a także możliwość tworzenia kalendarzy grupowych i zarządzania nimi.

Większość programów do zarządzania przedziałami czasowymi jest opartych na sieci WWW, co oznacza, że można uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dzięki temu są idealne dla firm, których pracownicy pracują zdalnie lub w różnych strefach czasowych.

Oprogramowanie do zarządzania oknami czasowymi może być cennym zasobem dla firm każdej wielkości. Pomagając zoptymalizować wykorzystanie okien czasowych, programy te mogą zaoszczędzić firmom czas i pieniądze.

Problem zarządzania transportem, który sami zamawiają dostawcy

Ponieważ znane są (lub nieznane) tylko numery rejestracyjne ciężarówek, nie ma dokładnych informacji o transporcie przychodzącym i czasie przybycia, co powoduje dodatkowe trudności w planowaniu operacji magazynowych.

Brak możliwości śledzenia wskaźników wydajności załadunku do magazynu.

Ponieważ informacje nie są rejestrowane, wyzwaniem jest przyjrzenie się i identyfikacja kluczowych wskaźników wydajności dla zasobów ludzkich w magazynie, indywidualnego ładowania rampy i średniego czasu ładowania, aby pomóc poprawić wydajność magazynu. Rozwiązaniem problemów jest wdrożenie rozwiązania do awizcji tzw. Time Slot Management System.

[pagelist child_of="482"]

YMS demo

Oferta oprogramowania awizacyjnego to nie tylko opis na stronie www.
Prezentacja multimedialna nie wystarcza?
W takim razie przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu do awizacji odpowiada Twoim potrzebom?