+48 533 322 626

System YMS

Nowoczesne oprogramowanie to system YMS, ponieważ jego zadaniem jest automatyzacja procesów planowania załadunków i rozładunków.

Planowanie okien czasowych dla załadunku i rozładunku pojazdów pozwala lepiej wykorzystać zasoby przedsiębiorstwa. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko spiętrzenia prac związanych z obsługą transportów.

Narzędziem informatycznym dla magazynierów są systemy klasy YMS [Yard Management System].

Wielu logistyków interesuje

Jak wdrażać takie systemy YMS i z czym się to wiąże ?

Obsługa oprogramowania SYSTEM YMS jest intuicyjne i ergonomiczne. Zawdzięczamy to technologii webowej, czyli praca za pomocą przeglądarki internetowej.

Komputerowe systemy YMS są stosowane coraz powszechniej w dużych magazynach i fabrykach. Szczególnie przydają się w przedsiębiorstwach obsługujących jednocześnie wiele transportów. Użytkownicy systemu YMS wymagający aplikacji do planowania harmonogramów pracy magazynu na dobę obsługują od kilkudziesięciu do kilku tysięcy samochodów.

Potrzeba wdrożenia rozwiązania awizacji dostaw zaczyna być widoczna, gdy rośnie liczba osób zaangażowanych w proces awizacji. Gdy rośnie liczba kontrahentów, przewoźników i dostawców lub powstają dodatkowe zakłady (magazyny) konieczne jest precyzyjne zaplanowanie harmonogramu pracy awizacji magazynów. Kolejnym powodem do wdrożenia systemu YMS jest zwiększanie mocy produkcyjnych. Ponieważ większa produkcja to większe obroty magazynowe, a to wpływa na obciążenia bram. Ich ilość oraz czas należy jak najlepiej wykorzystać.

Bramy oraz czas pracy magazynu należy jak najlepiej wykorzystać. W tym z pewnością pomoże system YMS

awizacja transportu, System YMS

System YMS

YMS firmy SoftwareStudio

Dzięki zaimplementowaniu w systemie YMS mechanizmów samoobsługowych proces jest tak prosty jak nigdy dotąd. Za rejestrację awiza w programie jest odpowiedzialny kontrahent. Nie musi już tego robić pracownik działu logistyki czy magazynu. Pracownik jedynie koordynuje prace w celu lepszego wykorzystania czasu pracy bram.

Okna czasowe to rozwiązanie, które można stosować chyba w każdym sektorze. Ponieważ w ocenie naszych klientów system YMS usprawnia pracę działów zaopatrzenia i magazynów w różnych branżach od automotive, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, rolniczej, czy spożywczej, aż do elektrowni i przemysłu ciężkiego.

W każdym wypadku system YMS jest personalizowany do wymagań branży i potrzeb klienta. Dlatego wdrożenie poprzedzają usługi związane z analizą potrzeb. Wynikiem tych prac jest dokument analizy przedwdrożeniowej. Pozwala on przemyśleć i opisać, w jaki sposób system YMS powinien zostać skonfigurowany.

Elastyczność systemu YMS

Do systemu YMS mogą mieć dostęp kontrahenci zewnętrzni (kierowcy, spedytorzy, przewoźnicy). Mogą oni przez stronę www informować o zdarzeniach uniemożliwiających im terminowe dotarcie do magazynu. Dlatego system YMS jest zgodny z najnowszymi standardami HTML5, CSS3. Można z niego korzystać na smartfonach Android, iPhonach, iPadach od Apple, tabletach i komputerach z system Windows. Platforma YMS jest responsywną aplikacją zgodną ze standardami popularnych przeglądarek internetowych.

Konieczne jest wdrożenie systemu YMS do zarządzania awizacjami, gdy pojawiają się takie utrudnienia jak:

 • kolejki samochodów przed magazynem,
 • brak możliwości mierzenia terminowości przewoźników/dostawców,
 • nierównomiernie obciążony magazyn,
 • utrudniona komunikacja z wszystkimi uczestnikami procesu od kierowcy, przez działy zaopatrzenia, logistyki, handlu, produkcji, czy portiernię na bramie wjazdowej.

Komunikacja

Kolejną z korzyści zastosowania systemu YMS zauważaną przez użytkowników oprogramowania jest poprawa komunikacji. Dotyczy ona zarówno pracowników wewnątrz przedsiębiorstwa, ale także z zewnętrznych kontrahentów. Są nimi zwykle także przewoźnicy i kierowcy, którzy także korzystają z oprogramowania w chmurze.

Dzięki rozwiązaniu Cloud YMS możliwe jest lepsze wykorzystanie potencjału magazynu. Obsługa aut przebiega szybciej, ponieważ są dokładnie ustalone okna czasowe dla każdego transportu. Konsekwencją używania systemu YMS jest także znaczne zmniejszenie kolejek samochodów przed zakładem.

Inne korzyści

Wdrożenie systemu YMS przekłada się na efekty finansowe. Ponieważ dzięki minimalizowaniu nadgodzin pracowników magazynu pojawiają się oszczędności.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość dokładnego monitorowania terminowości przewoźników i dostawców. Dlatego mierzenie wydajności i czasów obsługi poszczególnych zamówień przez magazyn to istotny element kontrolingu logistycznego.

System Awizacji Transportu DEMO

  Platforma do awizacji

 • system-awizacyjny, platforma-okna-czasowe

  Platforma okna czasowe

  Internetowa platforma okna czasowe Program do awizacji transportu wdrażany przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych oraz przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów. Okna czasowe do obsługi i rozładunku transportów. Zwiększenie wydajności magazynu i dokładne planowanie czasu na załadunek oraz rozładunek pojazdów transportowych. W systemie awizacyjnym okna czasowe.
 • oprogramowania

  Zalety oprogramowania SoftwareStudio

  Zalety oprogramowania do awizacji transportu Studio Awizacje VSS.net, są wynikiem stosowania nowoczesnych technologii, które pozwalają na spersonalizowanie bezpiecznego i intuicyjnego systemu. System awizacyjny zapewnia posiadanie jednego miejsca, w którym wszyscy zainteresowani mają wgląd do stanu dostaw i wysyłek – na najbliższą przyszłość i historycznych zdarzeń. Bezpieczeństwo Standardem jest szyfrowanie danych za pomocą protokołów SSL, ponadto oprogramowanie może być zintegrowane.
 • System awizacyjny

 • awizacja-w-magazynie

  Awizacja w magazynie – jeden system, wiele rozwiązań

  Awizacja w magazynie to kluczowy aspekt, wpływający na usprawnienie działań związanych z procesem magazynowym, jak i organizacją logistyczną największych firm produkcyjnych. Jak bezawaryjnie kontrolować i zarządzać harmonogramem pracy magazynów? Proces magazynowy to zestaw czynności, które są wykonywanie podczas przepływu towarów przez magazyn. Rozpoczyna się od rozładunku towarów od dostawców zewnętrznych, przez przyjęcie, wydawanie, składowanie i załadunek..
 • awizowanie-dostaw

  Awizowanie dostaw

  Awizowanie dostaw pozwala na zaplanowanie transportu na odpowiednią godzinę, usprawniając harmonogram czasu pracy magazynu. To kluczowy czynnik, ponieważ zwiększenie wydajności przedsiębiorstw produkcyjnych i logistycznych jest uzależnione od sprawnego przepływu informacji. System awizowania dostaw ustala ramy czasowe i ilościowe załadunku oraz rozładunku, dzięki czemu pozwala monitorować i dyscyplinować przewoźników. Wówczas magazyn jest ubezpieczony przed ryzykiem przestojów i.
 • platforma do awizacji, zarządzanie awizacjami

  Zarządzanie awizacjami

  O wykorzystaniu programu do zarządzania awizacjami tzw. okna czasowe planuje wiele firm od dłuższego czasu. Rosną wolumeny produkcyjne, co skutkuje zwiększeniem ilości dostaw oraz wysyłek wyrobów gotowych z magazynów, a to wymusza odpowiednie zarządzanie awizacjami. Narastają więc problemy w zarządzaniu pracą magazynów i organizacją czasu ich pracy. Dlatego niezbędnym okazuje się wdrożenie systemowego rozwiązania, które.